Kilpailut

Kilpailukalenteri 2018-2019 (linkki STLL sivulle)

 

AIKAKILPAILUJÄRJESTÄVÄ SEURAOSALLISTUJATMUUTA
21.-23.9.2018Silver SkateKuTa, Kuopio

Springs B: Erin, Pihla

Novice B 03-05: Alexandra

Novice B 05: Anni, Iiris

Kilpailusivuille
20.-21.10.2018Jackson Haines CupKK, Kokkola

Taitajat: Anni, Stella, Sanni

Silmut B: Aliina, Erin, Pihla

Aluenoviisit: Jenna, Teresa

Aluejuniorit: Roosa

Noviisit: Alexandra, Cecilia, Emma, Iiris, Nea

Juniorit: Emmi, Madeleine, Ninja

SM-noviisit: Maaria

Kilpailusivuille
27.-28.10.2018SM-noviisien 1.valintakilpailuTRT, Turku-Kilpailusivuille
3.-4.11.2018KutsukilpailutSeiTL, Seinäjoki

Taitajat: Anni, Stella, Sanni, Evelina

Silmut B: Pihla, Erin

Aluenoviisit: Selma, Jenna, Teresa

Aluejuniorit: Charlotta

Noviisit: Matilda, Emma, Iiris

Juniorit: Madeleine

Kilpailusivuille
9.-11.11.2018Wasa CupVLK, Vaasa

Tintit: Mimosa, Nathalie, Säde, Linnea

Minit 2010: Thilda

Taitajat: Evelina, Anni, Sanni, Juulia, Stella

Silmut B: Aliina, Erin, Pihla

Aluenoviisit: Teresa, Selma, Jenna

Aluejuniorit: Charlotta, Roosa

Noviisit: Alexandra, Anni, Cecilia, Emma, Iiris, Nea, Matilda

Juniorit: Emmi, Ninja, Madeleine 

Kilpailusivuille
16.-18.11.2018Promo CupSalPa, Salo

Silmut B: Pihla

Aluenoviisit: Jenna

Aluejuniorit: Roosa

Kilpailusivuille
24.-25.11.2018Seniorit, Juniorit, Noviisit 1. valintakilpailuRTL, Riihimäki

Noviisit: Alexandra, Anni-Maria, Emma, Iiris, Matilda

Juniorit: Emmi, Madeleine, Ninja (per)

Kilpailusivuille
8.-9.12.2018Oulu SkateOLK, Oulu

Tintit: Nathalie, Mimosa, Linnea, Säde, Isabelle

Minit 2010: Thilda

Aluesilmut: Evelina

Silmut B: Pihla, Sänön, Erin

Noviisit: Alexandra, Anni-Maria, Emma, Iiris, Matilda

Juniorit: Emmi, Madeleine

Kilpailusivuille
12.-13.1.2019SM-noviisit, Debytantit, Noviisit 2.valintakilpailuRauTL, Rauma

SM-Noviisit: Maaria

Noviisit 2003-30.6.2005: Alexandra, Matilda

Noviisit 1.7.2005 ja nuor: Anni, Emma, Iiris

Kilpailusivuille
12.-13.1.2019Kutsukilpailu, PietarsaariJeppisSkating

Taitajat 2001-2006: Anni

Taitajat 2007 ja nuor: Stella, Juulia, Sanni

Tintit 2011 ja nuor: Nathalie

Tintit 2010: Linnea, Söde, Mimosa, Isabelle

Minit 2010: Thilda

Aluesilmut: Evelina

Silmut B: Erin, Aliina, Pihla

Aluenoviisit: Selma, Jenna, Teresa

Aluejuniorit: Roosa

Kilpailusivuille
19.-20.1.2019Seniorit, Juniorit 2. valintakilpailuPoriTa,PoriJuniorit: Emmi, Ninja, MadeleineKilpailusivuille
2.-3.2.2019Froggie CupHelsinki

Silmut B: Pihla, 

Noviisit: Alexandra (per)

SM-Noviisit: Maaria

Kilpailusivuille
22.-24.2.2019SantaSport CupRoiTa, Rovaniemi

Taitajat: Anni

Aluejuniorit: Roosa

Juniorit: Emmi

SM-Noviisit: Maaria

Kilpailusivuille 
9.-10.3.2019AluemestaruuskilpailutSeiTL, Seinäjokikaikki sarjatKilpailusivuille
16.-17.3.2019Debytanttien ja Noviisien kulta-ja hopeafinaalitSaTu, SavonlinnaNoviisit: Anni, Iiris ja MatildaKilpailusivuille
30.-31.3.2019Junioreiden ja Senioreiden kulta- ja hopeafinaalitRTL, RiihimäkiJuniorit: EmmiKilpailusivuille