Kilpailukalenteri 2019-2020

 

AIKAKILPAILU

JÄRJESTÄVÄ

SEURA

ILMOITETUT LUISTELIJATKISASIVUT/TULOKSET
21.-22.9.2019Oulu SkateOLK

Junior B: Emmi, Ninja

Novice B: Iiris

 

Kisasivuille
27.-29.9.2019Jackson Haines Cup, KokkolaKK

Tintit: Nathalie

Minit: Isabelle, Linnea,Mimosa,Thilda

Aluesilmut: Evelina

Silmut B: Sänon

Taitajat: Juulia,Sanni,Stella

Aluenoviisit: Emma,Venla

Aluejuniorit: Anni

Noviisit:Alexandra,Anni,Iiris

Juniorit: Matilda

 

Kisasivuille
26.-27.10.20191. valintakilpailu SM-Noviisit, Debytantit, PoriPoriTa- 
26.10.2019Tähtisarjojen Kutsukilpailu, KajaaniTaiKa- 
2.-3.11.2019Kutsukilpailu, SeinäjokiSeiTL

Tintit: Nathalie

Minit: Isabelle, Linnea, Mimosa, Thilda

Aluesilmut: Evelina

Silmut B: Sänon

Taitajat: Juuia, Sanni, Stella

Aluenoviisit: Emma, Jenna, Venla

Aluejuniorit: Anni, Roosa

Noviisit: Alexandra, Iiris, Maaria, Pihla

Juniorit: Emmi, Madeleine, Ninja

Kisasivuille
16.-17.11.20191.valintakilpailu Seniorit ja Juniorit, Noviisien kutsukilpailu, VaasaVLK

Juniorit: Emmi, Madeleine, Matilda, Ninja

Noviisit 2004-2005: Alexandra, Iiris, Maaria, Nea

Noviisit  synt 2006 ja myöh: Anni-Maria, Pihla

Kisasivuille
30.11-1.12.2019Wasa Cup, VaasaVLK

Tintit: Hilda, Mette, Nathalie, Saimi, Vilma

Minit: Isabelle, Linnea, Mimosa, Thilda

Silmut B: Erin, Sänon

Noviisit: Alexandra, Anni, Iiris, Nea, Maaria

Juniorit: Emmi, Madeleine, Matilda, Ninja

Aluesilmut: Aliina, Eveliina

Aluenoviisit: Venla

Aluejuniorit: Anni, Jenna, Roosa

Taitajat: Beata, Edith, Iiris, Josefin, Juulia, Mindy, Sanni, 

 

Kisasivuille
7.-8.12.20192.valintakilpailu SM-Noviisit, Debytantit, RaumaRauTL- 
11.-12.1.2020Tähtisarjojen Kutsukilpailut, PietarsaariJeS

Tintit: Elle, Hilda, Mette L, Mette P, Minttu, Nathalie, Saimi, Vilma, Vilna, Wilma

Minit: Isabelle, Linnea, Mimosa, Thilda

Aluesilmut: Aliina, Eveliina

Silmut B: Erin, Sänon

Aluenoviisit: Venla

Aluejuniorit: Anni, Jenna, Roosa

Taitajat: Aada, Beata, Edith, Iiris, Josefin, Juulia, Mindy, Sanni

kisasivuille
18.-19.1.20202.valintakilpailu Seniorit ja Juniorit, SeinäjokiSeiTL

Juniorit: Emmi, Matilda, Madeleine, Ninja 

Noviisit: Alexandra, Anni-Maria, Iiris, Pihla

Kisasivuille
1.-2.2.2020IC-kilpailu, KuopioKuTa

Juniorit: Emmi, Ninja

Noviisit: Iiris, Maaria

Aluejuniorit: Anni, Roosa

 
     
22.-23.2.2020Kutsukilpailu, Oulu OLK

Tintit: Ellen, Ester, Hilda, Mette P, Minttu, Nathalie, Vilna, Vilma

Minit: Isabelle, Linnea, Mimosa, Thilda

Noviisit: Alexandra, Iiris, Maaria

Juniorit: Emmi

Kisasivuille
22.-23.2.2020?IC-kilpailu, RiihimäkiRTL- 
6.-7.3.2020Noviisien Finaali, HelsinkiHelsingin Alue  
8.3.2020A-Silmujen Finaali, YlöjärviUplakers- 
14.-15.3.2020SM-Noviisit SM, Debytanttien Kultafinaali, LahtiLTL- 
21.-22.3.2020Loppukilpailu; Seniorit, Juniorit Hopeafinaali; Juniorit, SM-Noviisit ja Debytantit, NurmijärviNTLJuniorit: Ninja 
28.-29.3.2020Aluemestaruuskilpailut, RovaniemiRoiTa