Kilpailukalenteri 2022-2023

AIKAJÄRJESTÄJÄKILPAILUOSALLISTUJATKILPAILUN SIVUT
30.9-2.10.2022KK, KokkolaKauden aloituskilpailu ISU-sarjoille sekä kutsukilpailu Silmut B-sarjalle

Juniorit: Alexandra

Noviisit: Evelina

Silmut B: Ellen, Nathalie

Kilpailun sivut
15.10.2022TaiKa, KajaaniTaiKan Seurakilpailu

Taitajat: Aava, Wilma

Tintit: Minttu, Venla

Minit: -

Tähtisilmut: Vilna

Tähtidebytantit: Linnea, Thilda

Tähtinoviisit: Beata, Mindy

Tähtijuniorit: Stella

Silmut B: Ellen, Nathalie

Kilpailun sivut
5.-6.11.2022SeitL, SeinäjokiSeniorit, Juniorit, Noviisit 1. lohkokilpailu

Juniorit: Alexandra

Noviisit: Evelina

Kilpailun sivut
12.-13.11.2022RoiTa, Rovaniemi 

Taitajat: Aava, Frida

Tintit: Venla

Minit: Minttu, Wilma

Tähtisilmut: Vilna

Tähtidebytantit: Isabelle, Thilda

Tähtinoviisit: 

Tähtijuniorit:

Silmut B: Ellen, Nathalie

Debytantit:

Noviisit: Evelina, Mindy

Juniorit:

Kilpailun sivut
26.11.2022JeS, PietarsaariPietarsaaren syyskilpailut

Taitajat: Aava, Adelina, Frida, Mette, Nella. Sanni

Tintit: Helmi I, Helmi K, Venla, Victoria

Minit: Minttu, Wilma 

Tähtisilmut: Vilna

Tähtidebytantit: Isabelle, Thilda

Tähtinoviisit: Beata, Erin

Tähtijuniorit: Josefin, Stella

Silmut B: Ellen, Nathalie

 

Kilpailun sivut
3.12.2022VLK, VaasaTähtien kilpailu

Tintit: Elli, Helmi I, Helmi K, Lily, Venla, Victoria

Minit: Minttu, Wilma

Taitajat: Adelina, Aava, Frida, Mette, Nella

Tähtisilmut: Vilna

Tähtidebytantit: Isabelle, Thilda

Tähtinoviisit: Beata, Erin

Tähtijuniorit: Josefin, Stella

Silmut B: Ellen, Nathalie

Kilpailun sivut: 
10.-11.12OLK, OuluOulu Skate

Minit: Minttu, Wilma

Tähtisilmut: Vilna

Noviisit: Evelina, Minsy

Silmut B: Ellen, Nathalie

Juniorit: Alexandra

 
6.-8.1.2023ML, MikkeliCrystal Cup

Tintit:

Minit: 

Silmut B:

Tähtisilmut: 

Tähtidebytantit:

Tähtinoviisit:

Tähtijuniorit:

Taitajat:

Taitajat, ei axel

 
14.-15.1.2023KooVee, TampereSeniorit, Juniorit, Noviisit 2.lohkokilpailu

Noviisit:

Juniorit:

 
21.-22.1.2023SeitL, SeinäjokiPohjanmaa Cup

Alustavasti kaikki sarjat

 
4.-5.2.2023OLK, OuluOulu Cup

Alustavasti kaikki sarjat

 
17.-19.2.2023VLK, VaasaWasa Cup

 

 
11.-12.3.2023SeiTL, SeinäjokiWallRiverSkate  
11-12..3.2023HTA, HelsinkiSeniorit, Juniorit HF, KF  
25.3.2023TTK, VantaaA-silmujen Finaali  
26.3.2023TL, TuusulaNoviisien Finaali  
     
     
     
     
     
     
     
     

 

KALENTERIA PÄIVITETÄÄN KAUDEN AIKANA

STLL on uudistanut kilpailusysteemiä kaudesta 2022-2023 alkaen, täältä löydätte infoa eri kilpailutyypeistä.