Vanhat kilpailukalenterit

 KILPAILUKALENTERI 2016-2017

KilpailuKutsu yms.Viim. ilm.
pvä.
Ilmoitetut luistelijatTulokset
Tikkurila Trophy 2016

9.-11.9.2016, Vantaa
(TTK)

Kutsu

Kilpailuvahvistus

Osallistujalista

Aikataulu

13.8.2016Novice A: Karolina, Aamu-Tuuli 

HUOM. vain SM-noviisit lähtevät

Novice A, girls Younger

Novice A, girls Older

Jackson Haines Cup

24.-25.9.2016, Kokkola
(KK)

Kutsu

Pohjoisen alueen säännöt

Majoitustarjous

Kilpailuvahvistus

Osallistujalista

Aikataulu

Luistelujärjestys

Aikataulu luistelijoilla

6.9.2016Tintit: Heidi, Iida, Erin, Sänon, Aliina
Minit: Aino, Pihla
Taitajat: Anni, Albina, Jenna, Nathalie, Aida
Silmu B: Alexandra, Emma, Anni-Maria, Iiris, Jennie, Venla
Aluedebytantit: Teresa, Maaria
Debytantit: Nea
Aluenoviisit: Ekaterina, Selma
Kans. noviisit: Emmi
SM-noviisit: Ninja
Aluejuniorit: Hanna (peruttu), Milla, Charlotta
Kans. juniorit: Madeleine
Tulokset 
Wasa Cup

30.9.-2.10.2016, Vaasa
(VLK)

Kutsu

Kilpailuvahvistus

Osallistujalista

Alustava aikataulu

9.9.2016Chicks: Heidi, Iida, Sänon, Erin, Silja, Aliina
Cubs: Aino, Pihla
Springs B: Iiris, Emma, Cecilia, Venla
Springs A: Jennie, Alexandra, Anni-Maria
Debs B: Matilda, Teresa, Jenna, Nathalie
Debs A: Nea, Maaria
Novice C: Ekaterina, Albina, Jenna, Iiris
Novice B: Emmi, Selma
Novice A: Aamu-Tuuli, Ninja, Erin, Karolina
Junior C: Sarah, Roosa, Milla, Hanna (peruttu), Charlotta, Anni
Junior B: Madeleine, Hilda
Tulokset 

Seniorit ja juniorit
1. vk

21.-23.10.2016,
Lappeenranta
(LRL)

Kutsu

Kilpailuvahvistus

Osallistujat (kans. juniorit)

Tuomaristo (kans. juniorit)

Majoitustarjous

28.9.2016Kans. juniorit:
Madeleine (peruttu)
 

SM-noviisit
1. vk

28.-30.10.2016,
Oulu
(OLK)

Kutsu

Kilpailuvahvistus

Osallistujat (I lohko)

Kilpailuaikataulu

Jäähän tutustumis aikataulut

Tuomaristo

Majoitustarjous

12.10.2016 Ninja, Karolina,
Aamu-Tuuli, Erin
Tulokset
Seinäjoen kutsukilpailu

5.-6.11.2016, Seinäjoki
(SeiTl)
 17.10.2016

Tintit: Aliina, Heidi, Iida, Sänon, Erin

Minit: Aino, Pihla

Taitajat: Anni, Jenna L, Nathalie, Aida, Sarah, Hanna, Jenna S

Silmu B: Anni-Maria, Iiris, Venla, Alexandra, Cecilia

Silmu A: Jennie

Aluedebytantit: Teresa, Matilda

Debytantit: Maaria, Nea

Aluenoviisit: Ekaterina, Iiris

Noviisit: Emmi, Selma

SM-noviisit: Karolina, Ninja, Aamu-Tuuli, Erin

Aluejuniorit: Milla, Charlotta, Hanna, Roosa

Juniorit: Madeleine

Tulokset

Debyntatit ja Noviisit
1. vk

11.-13.11.2016,
Kauniainen
(KaTa)

Kutsu

Kilpailuvahvistus

Osallistujat

Kisainfo

Tuomaristo

Majoitustarjous

26.10.2016

Debytantit:
Nea, Maaria

Noviisit:
Emmi

Tulokset
Oulu Skate

9.-11.12.2016, Oulu
(OLK)
Kutsu 18.11.2016

Tintit: Erin, Sänon

Silmu A: Alexandra

Aludebytantit: Iiris K.

Debytantit: Maaria (peruttu)

Tulokset

Santa Claus 2016

9.-11.12.2016, Tampere
(Varala-Tiimi)

Kutsu (muut sarjat)

Kutsu (Novice B) 

8.11.2016
(Novice B-sarja)

16.11.2016

(muut sarjat) 

Karsinnan jälkeen kilpailuun pääsivät:

Chicks: Silja, Aliina

Cubs: Pihla, Aino

Taitajat axel: Sarah, Anni

Taitajat no axel: Nathalie, Aida

Springs B: Venla, Cecilia

Springs A: Anni-Maria

Debs C: Matilda, Teresa

Debs A: Nea

Novice B: Emmi

Novice A: Karolina, Erin

Junior C: Charlotta, Iiris T.

Junior B: Hilda, Madeleine

Tulokset 

SM-noviisit
2. vk

13.-15.1.2017,
Riihimäki (RTL)

Kutsu

Kilpailuvahvistus

Osallistujat (lohko 1)

Aikataulu

Jäähän tutustumisen aikataulu

Tuomaristo

Majoitustarjous

18.12.2016Ninja, Karolina,
Aamu-Tuuli, Erin 
Tulokset

Pietarsaaren kutsukilpailut

14.1.2017

Kutsu

Kilpailuvahvistus

Osallistujalista

Aikataulu ja luistelujärjestys

Pohjoisen alueen säännöt

26.12.2016

Tintit: Ada, Sanni

Minit: Pihla, Aino, Iida, Heidi, Silja, Erin M.

Taitajat: Jenna S., Jenna L., Anni, Nathalie, Aida, Sarah

Silmu B: Anni-Maria, Iiris K., Venla, Cecilia

Silmu A: Alexandra

Aluedebytantit: Teresa, Matilda

Aluejuniorit: Hanna Pe., Milla, Roosa

 

Debytantit ja Noviisit
2. vk

20.-22.1.2017,
Rovaniemi (RoiTa)

Kutsu

Kisasivut

4.1.2017

Debytantit:
Maaria

Noviisit:
Emmi

Tulokset

Seniorit ja juniorit
2. vk

27.-29.1.2017,
Seinäjoki (SeiTL)

Kutsu (sis. majoitustarjouksen)

Tuomaristo

Kisasivut

9.1.2017Kans. juniorit:
Madeleine,
Hilda
Tulokset

Aluemestaruuskilpailut

17.-19.2.2017
Oulu (OLK)

Kutsu

Majoitustarjoius

Pohjoisen alueen säännöt

25.1.2017

Taitajat 1999-2003: Sarah, Aida

Minit 2008-2009: Erin

Minit 2007: Pihla

Silmut B: Anni, Iiris K., Venla

Silmut A: Alexandra

Aluedebytantit: Matilda, Teresa

Aluenoviisit: Iiris T.

Noviisit: Emmi

Aluejuniorit: Hanna Pe., Milla, Roosa

Juniorit: Madeleine

 

Stockholm Trophy Tukholmassa

3.-5.3.2017

Kisasivut 

Junior B: Hilda

Advanced Novice: Ninja, Karolina

Springs A: Milla

Springs B: Matilda, Jenna S., Nathalie

Basic Novice B: Nea, Emmi, Maaria, Alexandra 

 

 

 

KILPAILUKALENTERI 2015-2016

KilpailuKutsu yms.Ilmoitetut luistelijatTulokset

Jackson Haines Cup

19.-20.9.2015
KK, Kokkola

Kutsu

Vahvistus

Aikataulu

 Tulokset

YL Seniori ja juniorit
1.vk

24.-25.10.2015
JyTls, Jyväskylä

kutsu

 

kisasivut

Hilda Peltomäki

Lotte Makkee

Jonna Rantamäki

Sofia Ward (peruttu)

Enni Kangas

 

Seinäjoen kutsukilpailut

7.-8.11.2015
SeiTL, Seinäjoki

 KISASIVUT

Tintit: Pihla 1.

Minit Pojat: Henri 2.

Minit 2006: Anni-Maria 1. Cecilia 7., Emma 8., Wilma10. 

Aluesilmut: Iiris 2. Venla 5. 

Silmut-B: Nea 2. Maaria, Teresa, Alexandra 

Silmut-A: Erin 1., Amanda 3.

Aluenov.: Emmi 1.

Aluedebyt: Selma 1. Jekaterina 2.

Debyt.: Karolina 1.

Noviisit: Ninja 1.

Juniorit: Enni, Lotte, Jonna, Hilda 

Seniorit: Sofia 2.

Taitajat 2003-2005: Silja, Albina

Taitajat 1999-2002: Anni, Milla, Hanna, Sarah, Roosa, Hanna, Charlotta, 

 

Wasa Cup

20.-22.11.2015
VLK, Vaasa

Kisasivut  

YL Debytantit ja noviisit
1.vk

28.11.2015
HSK, Helsinki

kutsu

 

kisasivut

Ninja Kuutti (testit)

Aamu-Tuuli Avantola (peruttu)

Karolina Montin (testit)

 

Santa Claus

4.-6.12.2015
Varala-Tiimi, Tampere

KISASIVUT

Tintit: Pihla 3.

Minit'07:

Henri 1.

Minit'06:

Anni-Maria 1., Cecilia 7.

Silmut B: Maaria 2. Alexandra,Teresa, Taitajat axel:Milla 2. Taitajat, no axel: Aida, Jenna, Nathalie

 

Oulu Skate

11.-13.12.2015
OLK, Oulu

 

KISASIVUT

Tintit: Pihla 1.

Minit'06: Anni-Maria 1. Emma 7.

Silmut C: Venla 2. Iiris, Jenna, Nathalie

Silmut A, Erin 2. Debs C: Ekaterina 1., Selma 2. Novice C: Kerttu 1.Emmi 3. Hanna 6. Anni 8. Senior: Sofia 3.sija

 

Pietarsaaren kutsukisat

16.1.2016
Pija, Pietarsaari

 

Tintit: Pihla

Minit'06: Anni-Maria, Cecilia

Aluesilmut:Iiris, Venla

Silmut B: Nea, Alexandra

Silmut A: Erin

Taitajat axel: Milla Taitajat: Silja, Jenna, Anna, Roosa, Aida, Anni, Matilda, Hannam Jenna L. Nathalie

Aluedeb. Selma

 

YL Seniorit ja juniorit
2.vk

16.-17.1.2016
HSK, Helsinki

kisasivut

Hilda Peltomäki

Lotte Makkee

Jonna Rantamäki

Enni Kangas

Sofia Ward

 

YL Debytantit ja noviisit
2.vk

23.-24.1.2016
RoiTa, Rovaniemi

kisasivut

Aamu-T. Avantola

Karolina Montin (testit)

 

YL Debytantit ja noviisit
loppukilpailut

20.-21.2.2016
OLK, Oulu

kisasivut

Ninja Kuutti

Karolina Montin

 

YL Seniorit ja juniorit
loppukilpailu

5.-6.3.2016
JTL, Järvenpää

kisasivutSofia Ward