Yhteystiedot

Hallitus 2021-2022

VastuualueNimiSähköpostiPuhelinnumero
PuheenjohtajaBernt Strandvallpuheenjohtaja@vaasanluistinkerho.fi050 5455246
VarapuheenjohtajaVille Isomaaville.isomaa@vaasanluistinkerho.fi 
SihteeriMarihelena Finnemarihelena.finne@vaasanluistinkerho.fi 
RahastonhoitajaMarihelena Finnerahastonhoitaja@vaasanluistinkerho.fi 
 Jannika Backholm  
 Jenni Aaltonen  
 Camilla Fant  
 Heli Pajala  

Hallituksen yhteinen säköposti: hallitus1@vaasanluistinkerho.fi

 

Valmentajat 2021-2022 

VastuualueNimiSähköpostiPuhelinnumero
Päävalmentaja, K1 ja K2Hennette Toivanen

coachhennette.vlk@gmail.com

050 5504997 soittoaika arkisin klo 11-15

Äitiysvapaalla/

vanhempainvapaalla

Emmi Tankka 

 

K3 (A ja B), LuistelukouluVeera Lehmuskallio

veera.lehmuskallio@vaasanluistinkerho.fi

 
Taitajat, Aikuiset, ALK, TintitEmmi Luopajärviemmluo@gmail.com 
K4Alisa Flinckalisa.flinck@gmail.com 
TintitHanna Koskihanna3koski@gmail.com 
HarrastajatAnni Tankkaanni.tankka@gmail.com 
HarrastajatRoosa Jokihollantiroosajh@gmail.com 
TuntivalmentajaNinja Kuutti  
TuntivalmentajaJonna Rantamäki  

 

 

Muu valmennus

VastuualueNimiSähköpostiPuhelinnumero
Fysiikkavalmennus, fysioterapiaJarno Vokkolainen  
Psyykkinen valmennusRiikka Munck  

 

 

Onni Oravan Luistelukoulu

VastuualueNimiSähköpostiPuhelinnumero
LuistelukouluvastaavaVeera Lehmuskallioluistelukouluvastaava@vaasanluistinkerho.fi 
    
    
    

 

 

Muut yhteystiedot

VastuualueNimiSähköpostiPuhelinnumero
Kilpailuvastaava, Testivastaava, Pohjoisen alueen yhdyshenkilöMarihelena Finnekilpailuvastaava@vaasanluistinkerho.fi 
    
    
    

 

Ota yhteyttä

Vaasan Luistinkerho Vasa Skrinnskoklubb ry
Rinnakkaistie 1
65350 VAASA

Yhdistysrekisteritunnus
0687809-2