Vuosikello

Huom. Vuosikello on suuntaa-antava ja muutokset ovat mahdollisia!

HeinäkuuLomat ja pyhätSeuran tapahtumatKilpailut ja testit
vk 27   
vk 28   
vk 29 Kilparyhmien kausi alkaa
Oheisviikko
 
vk 30 VLK+KuLS kesäleiri Tanhuvaara alkaa pe 
ElokuuLomat ja pyhätSeuran tapahtumatKilpailut ja testit
vk 31 

VLK+KuLS kesäleiri Tanhuvaara loppuu ke

Jääharjoitukset alkavat (K6-K2, Axelit, Ritit)

 

vk 32

2. asteen opetus alkaa  
vk 33Perusopetus alkaa

Tavoitekeskustelut K6, K5

Fyysiset testit K-ryhmät

SeiTL / STLL Testit
vk 34 

Tavoitekeskustelut K5, K4

Fyysiset testit K-ryhmät

Minien, Tinttien ja Valssien kausi alkaa

 
vk 35 

Tavoitekeskustelut K3, K2, Axelit, Ritit

Fyysiset testit Axelit, Ritit

 
SyyskuuLomat ja pyhätSeuran tapahtumatKilpailut ja testit
vk 36Koeviikko ma-pe

Tavoitekeskustelut Axelit, Ritit

Fyysiset testit Axelit, Ritit

2. asteen leiritys
vk 37  Yläkoululeiritys
vk 38  Valtakunnallinen leiritys
vk 39  KK / Kauden aloituskilpailu Juniorit ja Noviisit
LokakuuLomat ja pyhätSeuran tapahtumatKilpailut ja testit

vk 40

  VLK / Tähtien kilpailu 1
vk 41   
vk 42SyyslomaTehopäivät ke-pe 
vk 43   
MarraskuuLomat ja pyhätSeuran tapahtumatKilpailut ja testit
vk 44  SeiTL / Junioreiden ja Noviisien 1. valintakilpailu
vk 45Koeviikko ma-pe RoiTa / Santasport Cup
vk 46Koeviikko ma-ti 2. asteen leiritys
vk 47 Fyysiset testit kilparyhmätJeS / Piatarsaaren syyskilpailu
Yläkoululeiritys
JoulukuuLomat ja pyhätSeuran tapahtumatKilpailut ja testit
vk 48 

Fyysiset testit kilparyhmät, Axelit

Kehityskeskustelut K2, K3, Axelit

VLK / Tähtien kilpailu 2
vk 49 Kehityskeskustelut K5, K4OLK / Oulu Skate
vk 50 

Joulunäytös la

Kehityskeskustelut K6

Valtakunnallinen leiritys
vk 51Joululoma alkaa to  
vk 52 Tehopäivät ti-pe 
    
TammikuuLomat ja pyhätSeuran tapahtumatKilpailut ja testit
vk 1Joululoma päättyy ti ML / Crystal Cup
vk 2  Koovee / Junioreiden ja Noviisien 2. valintakilpailu
vk 3  SeiTL / Pohjanmaa Trophy
vk 4  Espoo / EM-kilpailut
HelmikuuLomat ja pyhätSeuran tapahtumatKilpailut ja testit
vk 5  

TapTL / Talvipiruetit

VTL / Helmikisat 2023

vk 6  Yläkoululeiritys
vk 7  

Wasa Cup

2. asteen leiritys

vk 8   
MaaliskuuLomat ja pyhätSeuran tapahtumatKilpailut ja testit
vk 9TalvilomaTehopäivät ma-ke 
vk 10  

HTA / Juniorit loppukilpailu, hopeafinaali

SeiTL / WallRiverSkate

vk 11  Valtakunnallinen leiritys
vk 12  TL / Noviisit kultafinaali, hopeafinaali
vk 13Koeviikko to-peKevätnäytös: Satujen pyörteissä 
HuhtikuuLomat ja pyhätSeuran tapahtumatKilpailut ja testit
vk 14Koeviikko ma-peLoma kilparyhmät ti-su 
vk 15Koeviikko ma-ti

Loma K4, K3 ma-ke

Loma K6, K5 ma-su

 
vk 16  Yläkoululeiritys
vk 17 

Kehityskeskustelut Ax, R + nousevat M, T

Fyysiset testit Ax, R

VLK / Tähtien kilpailu 3
ToukokuuLomat ja pyhätSeuran tapahtumatKilpailut ja testit
vk 18 

Kehityskeskustelut K3

Fyysiset testit kilparyhmät, Ax

2. asteen leiritys
vk 19 

Kehityskeskustelut K4, osa K5

Fyysiset testit kilparyhmät

 
vk 20 

Kehityskeskustelut K6, osa K5

70-vuotis gaala ja kauden päättäjäiset?

 
vk 21Koeviikko ke-peAx, R, V, T kausi päättyy 
KesäkuuLomat ja pyhätSeuran tapahtumatKilpailut ja testit
vk 22

Koeviikko ma-to

Koulut päättyy

  
vk 23 Tehoviikko ma-pe 
vk 24 Oheisviikko 
vk 25 Kilparyhmien loma alkaa 
vk 26   
HeinäkuuLomat ja pyhätSeuran tapahtumatKilpailut ja testit
vk 27   
vk 28 Oheisviikko 
vk 29 Kesäleiri? 
vk 30 Kilparyhmät, Ax, R aloittavat kauden